Osoby dorosłe bardzo często zastanawiają się, jaką książkę kupić swoim pociechom. Na rynku dostępnych jest tak dużo pozycji, że nawet dla najbardziej wymagających dzieci można znaleźć odpowiednią pozycję, z której będą zadowolone. Jakie są najlepsze książki dla 6 latkailustrowana?

“Paddington daje sobie radę”, “Paddington się krząta”, “Paddington tu i teraz”

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że pierwowzorem tytułowego Paddingtona była samotna maskotka, która leżała na półce jednego z londyńskich sklepów z zabawkami. Michaelowi Bondowi zrobiło się jej na tyle przykro, że postanowił kupić ją, a następnie podarować swojej żonie. Należy zaznaczyć, że nowa postać bardzo spodobała się młodszym czytelnikom. Godny uwagi jest fakt, że miś ma już prawie 60 lat. Warto zaznaczyć, że miś Paddington urodził się w Peru, a do Anglii przyjechał poszukiwaniu zaprzyjaźnionego naukowca. Rodzinę Brownów poznał przypadkowo w metrze. Oczywiście miś zżył się z nową rodziną. 

“Detektyw Pingwin i sprawa zaginionego skarbu”

W jaki sposób można rozpoznać świetną książkę dla najmłodszych? Dziecko będzie od rodziców domagało się czytania do momentu, aż nie zobaczy ostatniej strony. Warto wiedzieć, że pociecha, która potrafi czytać, nie będzie miała większych problemów z omawianą pozycją. Detektyw Pingwin jest w najprostszym możliwym ujęciu profesjonalnym poszukiwaczem przygód. Nie tylko nosi okazały kapelusz, ale również specjalną torbę i szkło powiększające. Ponadto jego wiernym towarzyszem jest mistrz karate, czyli pająk Colin. Główni bohaterowie otrzymali zlecenie polegające na odnalezieniu ukrytego skarbu. Czytelnicy będą usatysfakcjonowani, ponieważ będą oni musieli stawić czoła różnym przeciwnościom losu. 

“Panna Jones i książkowe emporium” 

Jest to pozycja skierowana dla prawdziwych miłośników książek. Opowiada bowiem historię Znajdki, którą w wieku zaledwie pięciu lat porzucono w księgarni. Następnie została przygarnięta przez jej właścicielkę oraz syna. Należy mieć świadomość, że dziewczynka była wychowywana w ogromnej miłości do książek. Bohaterka nie była w stanie przyznać się do tego, że niestety nie potrafi czytać. Jak dalej potoczyły się jej losy?